İstanbul Fahri Konsolosluğu

İstanbul Fahri Konsolosluğu

San Marino Fahri konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

San Marino Fahrikonsolosluğu İstanbul Adres:

UBA Sitesi C7 Blok D2 Kültür Mah. Arnavutköy Yolu No:4 Etiler - İstanbul

San Marino Fahrikonsolosluğu İstanbul Telefon:

372 0200

San Marino Fahrikonsolosluğu İstanbul Fax:

372 0200

San Marino Fahrikonsolosluğu İstanbul E-Mail:

sanmarino@morova.org


San Marino İstanbul Fahrikonsolosluğunun görev bölgesi

Tüm Türkiye


San Marino Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.00 - 16.00

San Marinoİstanbul FahrikonsolosluğuSchengen Vize Bölümü:

Pazartesi-Cuma: 08:00-12:00 arası (başvuru alma), Pazartesi-Cuma: 14:00-15:30 arası (eksik evrak/pasaport iade -Çarşamba günleri hariç)

San Marino Fahrikonsolosluğu İstanbul, San Marino vatandaşlarının Konsolosluk işlemleri:

Pazartesi-Cuma 09:00-12:00

FahrikonsolosluğuSan Marino İstanbul, San Marino Kültür Ofisi çalışma saatleri:

Pazartesi- Cuma 08:30-12:00

İstanbul San Marino Fahrikonsolosluğu İletişim bilgileri:

Pazartesi-Cuma: 09:00-12:00

San Marino İstanbul Konsolosluk İşlemleri

San Marino Konsolosluğu ve San Marino Büyükelçiliği; San Marino Cumhuriyeti'ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının San Marino vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili San Marino Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

San Marino Konsolosluğu ve San Marino Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye'de ikamet eden San Marino vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye'de ikamet eden San Marino vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye'de bulunan San Marino Konsolosluğu, San Marino Büyükelçiliği ve San Marino Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

San Marino Konsolosluğu tasdik işlemleri

Türkiye'de yaşayan San Marino vatandaşları noterlik (fotokopi tasdiki, imza tasdiki) gibi işlemleri için San Marino Konsolosluğu, San Marino Büyükelçiliği ve San Marino Fahri Konsolosluğu temsilciliklerine destek almak amacı ile başvuruda bulunabilirler.

San Marino Konsolosluğu Pasaport İşlemleri

Türkiye'de ikamet eden San Marino vatandaşları San Marino pasaportu ile ilgili işlemleri için San Marino Konsolosluğu'na müracaat edebilirler. San Marino Konsolosluğu'na pasaport işlemleri için müracaatta bulunacak kişiler aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmekle yükümlüdür.

Resmi kimlik:San Marino hükümeti tarafından tanzim edilen nüfus cüzdan belgesi San Marino Konsolosluğu'na ibraz edilmelidir.

Uluslararası doğum kayıt belgesi:San Marino Konsolosluğu'na pasaport için başvuruda bulunan kişinin doğum bilgilerini içeren doğum belgesi sunulmalıdır.

Vatandaşlık belgesi:San Marino Konsolosluğu'na pasaport için müracaat eden kişinin San Marino vatandaşı olduğunu gösterir belge.

Fotoğraf:Başvuru sahibinin 4 adet biometrik vesikalık fotoğrafı San Marino pasaportu başvurusunda San Marino Konsolosluğu'na ibraz edilmelidir.

Diploma:San Marino pasaportu için San Marino Konsolosluğu'na başvuruda bulunan kişinin Akademik veya Mühendislik unvanı var ise, bunu gösterir diploma ibraz etmelidir.

Türkiye Oturum Kartı:San Marino Konsolosluğu'na pasaport talebi ile başvuru yapan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti oturma izni ya da ikamet belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.

Nüfus kayıt örneği:San Marino Konsolosluğu'na pasaport için müracaat eden kişi 5 yıldan daha uzun bir süredir Türkiye'de ikamet ediyorsa, pasaport başvurusunda Almancaya tercüme edilmiş vukuatlı nüfus kayıt örneği sunmalıdır.

Evlilik Cüzdanı:San Marino Konsolosluğu'na pasaport başvurusunda bulunan kişi evli ise, evlilik cüzdanını ibraz etmelidir.

Pasaport işlem harcı:San Marino Konsolosluğu'na pasaport için başvuru yapan 14 yaş üstü adaylar için 60 'dur. 3-14 yaş arası adaylar için 20 ve 3 yaş altı adaylar için 10 dur


Önemli Not-1:San Marino Konsolosluğu'na pasaport için müracaat eden kişiler konsolosluk tarafından talep edilen tüm belgelerin aslını ve fotokopisini başvuru esnasında yanında bulundurmalıdır. San Marino Konsolosluğu pasaport işlemlerini başvuru tarihini takiben 6 hafta içerisinde tamamlamaktadır.

Önemli Not-2:San Marino Konsolosluğu pasaport başvurularında bazı tereddütlü durumlarda ek evrak talep edebilmektedir.

San Marino Konsolosluğu evlilik işlemleri

Türkiye'de yaşayan San Marino vatandaşlarının evlilik yapabilmesi için San Marino Konsolosluğu'na evlilik işlemleri için başvuru yapması gerekmektedir.

San Marino vatandaşı ile evlenmek isteyen Türkiye vatandaşlarının Evlilik ehliyet belgesialmak için aşağıda yer alan belgeleri temin ederek San Marino'ya göndermesi gerekmektedir.

Nüfus cüzdan fotokopisi

Nüfus kayıt örneği (bekarlık belgesi)

İkametgah senedi

Boşanma kararı: Daha önce evlilik yapmış ve evliliğini sonlandırmış Türkiye vatandaşlarından talep edilir.

Pasaport fotokopisi

San Marino vatandaşı ile evlenmek üzere San Marino Konsolosluğu'na başvuruda bulunacak Türkiye vatandaşlarının Türkçe olan evraklarını San Marino'ya göndermeden önce noterde Almancaya tercüme ettirmesi ve valilikte onaylatması (Apostille) gerekmektedir.

- Türkiye'de evlenmek isteyen San Marino vatandaşları kendilerinden talep edilen belgelerle birlikte San Marino Fahri Konsolosluğu'na müracaat edecektir.

- Kişiye San Marino Fahri Konsolosluğu tarafından, 2 iş günü içerisinde Türkçe ve Almanca olarak hazırlanmış bir belge verilecektir.

- San Marino vatandaşı kişi, San Marino Fahri Konsolosluğu'ndan aldığı belgeyi kaymakamlıkta onaylattıktan sonra evlilik işlemlerini yapabilecektir.


Önemli Not:Evlilik işlemi gerçekleştikten sonra evlilik cüzdanının fotokopisi mutlaka San Marino Fahri Konsolosluğu'na ibraz edilmelidir.

San Marino Konsolosluğu Vatandaşlık Belgesi işlemleri


Türkiye'de ikamet eden San Marino vatandaşları San Marino vatandaşlık belgesi temin etmeleri gereken durumlarda San Marino Konsolosluğu'na başvuruda bulunmak zorundadırlar. San Marino Konsolosluğu'na vatandaşlık belgesi düzenlenmesi talebi ile başvuruda bulunacak olan kişiler aşağıda yer alan belgeleri temin etmekle yükümlüdür.

- Türkiye Cumhuriyeti ikametgah belgesi veya oturma izni

- Uluslararası doğum kayıt belgesi

- Fotoğraflı nüfus cüzdanı

- Evlilik cüzdanı ve eşin kimliği (San Marino Konsolosluğu'ndan vatandaşlık belgesi talep eden kişinin evli olması durumunda)

- Diploma (Akademik ya da Mühendislik unvanı olan kişilerden durumu ispat için istenir)

- Anne ve babanın vatandaşlık belgesi

- Kişiye San Marino vatandaşlığı verildiğine dair belge

San Marino Konsolosluğu'na vatandaşlık belgesi için başvuruda bulunan kişi reşit değil (18 yaşından küçük) ise, aşağıda yer alan belgeleri ibraz etmelidir.

- Uluslararası doğum kayıt belgesi

- Türkiye nüfus cüzdanı (Çocuk çifte vatandaş ise)

- Evlilik cüzdanı (anne- baba evli ise)

- San Marino vatandaşı olan ebeveynin vatandaşlık belgesi


San Marino Konsolosluğu Dirim Belgesi işlemleri

San Marino'da emekli olup başka ülkelerde ikamet eden kişiler emeklilik maaşlarını almaya devam edebilmek için, San Marino Emeklilik Kurumu (PVA)'na yaşadıklarını ispat etmekle yükümlüdür. Bu kişiler yaşadıklarını ispat etmek için yılda 1 kez kendilerine gönderilen yaşam teyit belgesini doldurup San Marino Büyükelçiliği'ne onaylatmak zorundadır.

Dirim belgesi işlemleri yaptırması gereken kişiler şahsen doldurdukları belge ve fotoğraflı nüfus cüzdanı ile San Marino Büyükelçiliği'ne başvuru yapmalıdır. Ancak bu kişiler San Marino Konsolosluğu ya da San Marino Fahri Konsolosluğu görev bölgesi içerisinde ikamet ediyorlarsa, belgeleri San Marino Konsolosluğu'na ya da San Marino Fahri Konsolosluğu'na teslim edebilirler.


San Marino Fahri Konsolosluğu İstanbul 2021resmi tatil günleri:

San Marino Fahri Konsolosluğu İstanbul, San Marino Büyükelçiliği ve San Marino Türkiye Temsilcilikleri San Marino resmi tatilleri ve Türkiye'deki resmi tatil günlerinde kapalı olacaktır


San Marino Konsolosluğu İstanbul Ulaşım

San Marino Konsolosluğu İstanbul Görevlileri

Riza Tevfik Morova- Fahri Konsolos


San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

San Marino vize başvuru formu içintıklayınız.


San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

San Marino Fahri Konsolosluğu'NA
İSTANBUL


Ülkenize ../../. İle ../../. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla


Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

San Marino Fahri Konsolosluğu'NA
İSTANBUL

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan.. ülkenizdeki iş ortağımız olan firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../... ../../..... arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
'in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla


San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu ve diğer San Marino Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin San Marino Vizesi ve San Marino Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri içinSan Marinoİstanbul Fahri Konsolosluğu'na başvuruda bulunmalıdır.

San Marino İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

San Marino vizesi başvurularında, San Marino Konsolosluğu ve San Marino Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. San Marino vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, San Marino Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

San Marino vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, San Marino vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da San Marino seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında San Marino vizesi başvurusu, San Marino vize reddi ile neticelenebilmektedir.

- Kamu Güvenliği nedeniyle San Marino Vizesinin reddedilmesi

San Marino Vizesi talebinde bulunan kişilerin Schengen yasaları çerçevesinde, Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni ve kamu güvenliği konularında tehlike oluşturacak durumda olması söz konusu kişilerin San Marino vizesi talebinin reddedilmesine yol açabilmektedir.

- Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe olmasından kaynaklı San Marino vizesi reddi

San Marino vizesi talebinde bulunan kişilerin, San Marino'ya yapacakları seyahat sona erdiğinde ülkelerine döneceklerini gösterir belgeler ibraz etmelidir. San Marino konsolosluğuna seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamayan kişilerin San Marino vizesi başvuruları San Marino konsolosluğu tarafından reddedilmektedir.

-Schengen Giriş yasağından kaynaklı San Marino vize reddi

Schengen Bölgesi'ne üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesi'ne üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları San Marino vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

-Seyahat Belgelerinden kaynaklı San Marino Vize reddi

San Marino vizesi başvurusunda bulunan kişiler güncel ve orijinal belgeler ibraz etmelidir. San Marino konsolosluğu vize başvurusunda sunulan evrakların güncel olmaması, sahte olması ya da eksik olması gibi durumlarda başvuru sahibinin San Marino vizesi başvurusunu ret ile sonuçlandırabilmektedir.

-Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı San Marino vizesi reddi

San Marino Konsolosluğu'na San Marino vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. San Marino vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin San Marino vizesi başvuruları San Marino vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Örneğin;kişi San Marino'ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa San Marino'da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

-Ekonomik şartlardan kaynaklı San Marino vize reddi

San Marino vizesi başvurularında, kişilerin seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde edildiğini kanıtlayan belgeler ibraz etmesi gereklidir. San Marino vizesi başvurusunda bulunan kişilerin seyahat için yeterli ekonomik imkana sahip değil ise ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşması mümkün değilse bu kişilerin San Marino vize başvuruları reddedilmektedir.

-Schengen vizesi süresinden kaynaklı San Marino vizesi reddi

Schengen vizesi 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkı veren bir vizedir. San Marino Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi'nde 90 gün konaklamış ise, kişi San Marino vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

-Sağlık sigortası sebebiyle San Marino Vizesinin reddedilmesi

San Marino'ya seyahat etmek isteyen kişiler San Marino vizesi başvurusunda San Marino seyahatlerinin süresini kapsayan, geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. San Marino vizesi başvurusunda, San Marino konsolosluğunun talep ettiği standartlarda seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz etmeyen kişilerin başvuruları San Marino vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.


San Marino Vize reddine itiraz

San Marino vize başvurusu reddedilen kişilerin ret kararına itiraz etme hakkı bulunmaktadır. San Marino vize başvurusuna ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler.